אין עוררין על כך שתהליך השיפוץ משביח ומשדרג משמעותית כל מבנה, מבפנים ומבחוץ. שיפוץ יכול להעלות את ערך הנכס, ליצור סביבת חיים אטרקטיבית ובאווירה מרעננת.
אבל כמו כל פרויקט בו מעורבים חומרי גמר, אבק ולכלוך – עם התוצאה מגיעה המהפכה. שאריות רובה, קילופים של צבעים, לכלוך שהופך לעובש מצריכים טיפול מקדים לפני שייגרם נזק.
הבשורות הטובות הן שניקיון מקצועי עושה את העבודה. צוותי הניקיון המיומנים יפתחו במבצע מיוחד להסרת כתמים, ניקיון ייעודי לחלונות, הסרת האבק ממקומות שקשה להגיע אליהם וכל מה שיידרש עד השגת חללים מאווררים ומצוחצחים.

במה מטפל ניקיון מסיבי לאחר שיפוץ, על מה חשוב לשים דגש ומהם ההבדלים בין מוצרי ניקוי מקצועיים לתכשירים קמעונאיים רגילים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

ניקיון לפני אכלוס

מנקים מכל הכיוונים


חשוב שניקיון הבית לאחר השיפוץ יהיה כולל ויטפל גם בנזקי השיפוץ ויכין את הבית למגורים ואת המשרד לעבודה. בדקו שהכל מתבצע: הסרת אבק הן מהמשקופים והן ממסילות החלונות. אבק מצטבר עשוי לגרום למחנק ולהפרעות בנשימה ותופעות אלרגיות. התמקדו בחיטוי, כיוון שיש חומרי בנייה המבוססים על מזהמים רעילים שעשויים לסכן חיים, חשוב לחטא היטב על מנת לטהר את האוויר ולנטרל את פעולת המזהמים.
ניתן לבצע פוליש על מנת להבריק משטחים כך שייראו חדשים ומרשימים יותר וכן, להשקיע בשטיפה אינטנסיבית כך שהכל יישטף היטב. אפשר לבצע גם הדברה למניעת מזיקים ולשדרג באמצעות הברקת הפרקט. אל תוותרו על טיפול בעובש המצטבר על מכשירים אלקטרוניים וכלים סניטריים העלולים להוביל לבעיות נשימה.
חשוב כמובן לנהל את התהליך נכון לאורך שלביו השונים מהניקוי היסודי דרך ההדברה ועד השטיפה, האוורור והייבוש. סיום התהליך של אוורור וייבוש חשוב וכן ביקורת על הניקוי על מנת לוודא שלא השתחררו חומרים מהמשטח או נשארו חומרי ניקוי ובנייה.

ניקיון לפני אכלוס

שימוש בתכשירים עוצמתיים

מוצרי ניקוי מקצועיים שונים בפורמולה שלהם מתכשירים לצריכה פרטית בסופרים ובפארמים. תכשירים אלה מבוססים על חומצות ורכיבים פעילים ובעלי כושר חדירה גבוה להפליא, שיכולים להשיג אפקט משמעותי בזמן קצר. קיימים מוצרים לכל צורך, מהסרה של ציפויים, צבעים ודבקים, דרך ניקוי והסרה של חלודה, שמנים ועובש וכלה בחיטוי משטחים והתמודדות עם ריחות רעים לאחר שיפוץ.
על אף העוצמה של החומרים, הרי שהיום שמים דגש רב על ההרכב כך שהוא לא יהיה חומר מעשן ואינו יגרום להצהבת התשתית ויחד עם זאת, יוכל להסיר לכלוך קשה דוגמת רובה אקרילית. חשוב לשים לב להוראות השימוש, דילול במים וזמן ייבוש מומלץ וכן להתאמה בין סוג החומר לסוג התשתית (קרמיקה, אבן, גרניט פורצלן) על מנת להשיג אפקט מקסימלי ולהימנע מנזקים לגוף ולמשטח. למשל, יש חומרים שאינם יעילים לטיפול בפלסטיק ואחרים עשויים לגרום לנזק לזכוכית.
יש חומרים שמתאימים למגוון שימושים ומוצרים ייעודיים, כמו למשל, להסרת עובש המצטבר על קירות, תקרות ואובייקטים בחלל. בבחירת מוצרי עובש יש לשים לב לחומרים התוקפים עובש ומחסלים הן את הנראות של הפטריות אך גם את הנבגים ובכך פותרים את בעיית העובש בבית.

ניקיון אחרי שיפוץ
ניקיון לפני אכלוס

לא שוברים את הראש – פונים למומחים


לאחר ביצוע השיפוץ, מומלץ לפנות למומחים בתחום ששם דגש על משאב אנושי איכותי, יחס אישי ושירות לקוחות ידידותי. חברה המחזיקה צוותי ניקיון בעל מיומנות וניסיון בביצוע ניקוי יסודי לאחר שיפוץ. חברות ניקוי מקצועיות מצוידות הן בתכשירי ניקוי אפקטיביים והן במכשור מתקדם ממכונות שטיפה בלחץ גבוה ועד מכונות פוליש והן יודעות כיצד לתפעל את המכונות ביחד עם התכשירים להשגת תוצאה אסתטית וניקיון מושלם. תוכלו לסיים את השיפוץ בראש שקט ולהיכנס לנכס כאשר הוא נקי, מזמין ובטוח למעבר.