ניהול ואחזקת מבנים

ניהול מבנים

ניהול מבנים זו עבודה תובענית המורכבת מניהול נכון של פרמטרים רבים ושונים כאשר כל אחד מהם הינו בעל חשיבות גבוהה. מעבר לכך, מדובר בעבודה שהיא סביב השעון ובמיוחד כאשר מדובר במקומות הפועלים 24/7 ויש צורך ממשי לשירותי ניקיון שוטפים, ואחזקה קבועה של המתקנים שונים במבנה. לכן, כאשר מדובר במומחיות בניהול מבנים, חברת אופק הוותיקה היא החברה המובילה בתחום של ניהול ואחזקת מבנים, והיא מעניקה את שירותיה לכמה מהחברות והמבנים הגדולים בארץ.

בעשור השני של שנות האלפיים רבים מבנייני המגורים הינם קומפלקסים המכילים עשרות דיירים. בהתחשב בעובדה שמרבית האוכלוסייה עובדת ועסוקה, היכולת לנהל ולתחזק לבד בניין מגורים הינה מטלה קשה ומעיקה, ובמקרים רבים אי אפשר לבצעה ללא סיוע מקצועי. מטלה זו לא רק גוזלת מוועד הבניין זמן יקר וכרוכה בהתרוצצויות מרובות, אלא גם דורשת מהם להתעמת עם דיירים בבעיות שונות הפוגמות בשלוות הנפש ובתחושת הרווחה. על מנת להימנע מבעיות אלו אנשים רבים בוחרים כיום להיעזר בשירותי חברות ניהול בניינים ובחברות אחזקת מבנים.

אם ברצונכם לבצע את המהלך באופן ראוי חשוב להבין במה הוא כרוך. זאת כדי לזכות בשירותים איכותיים ויעילים אשר ישמרו על סטנדרט חיים גבוה במקום המגורים, ילווו בהתערבות מינימאלית מצד הוועד, וישמרו על ערכו של הנכס.

 שירותי ניהול ואחזקת מבנים מבית חברת אופק

אם הנכם מתעניינים בשירותי ניהול ואחזקת מבנים של חברת אופק אתם וודאי תוהים מה כוללים השירותים של החברה. ובכן, השירותים של חברת אופק מציעים ניהול מקיף של המבנה, בין אם מדובר במרכזים מסחריים וקניונים, בניין יוקרה, בניינים משרדים, ניהול נכסים ועוד. כמו כן, החברה מעניקה מענה לצרכים שונים של אחזקת המבנה כגון שירותי ניקיון, אחזקה שוטפת של מתקנים שונים (כגון מעליות וכו'), שירותי שמירה ואבטחה, מענה אדיב לדיירים ולשוכרים וטיפול מידי בצרכיהם, ניקיון ותחזוקת חניונים, ניהול נכסים, ואפילו שירותי הסעדה לארגונים. חברת אופק מעניקה את שירותיה השונים כבר עשרים שנה, ומקפידה שכל השירותים השונים יבוצעו על ידי אנשי צוות מקצועיים ומובילים בתחומם תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

שירותי ניהול מבנים מסחריים – חברת אופק

בעוד שכולנו רגילים להיכנס למרכזים מסחריים מצוחצחים ומרשימים, אנו לא באמת מודעים לאופרציה השוטפת העומדת מאחורי הסדר והניקיון המוקפד במקום. יחד עם זאת, בגלל התנועה המרובה של אנשים במבנים מסחריים, הצורך בשירותי ניקיון קפדניים הוא קריטי והוא מתבצע סביב השעון. שירותי הניהול של חברת אופק עבור מבנים מסחריים כולל צוות ניקיון שנבחרו בקפידה, אנשי מקצוע בשטח שזמינים לתיקונים ולטיפול אחזקה שונים במבנה באופן  מידי, ושירותי ניקיון בחניון המבנה. הניקוי של המבנה כולל שימוש בציוד מתקדם, חיטוי מפני חיידקים, ניקוי חלונות בגובה, פוליש ווקס לרצפה, חידוש דקים, ניקוי דרגנועים, ואף הסרת גרפיטי ותיקון מפגעים חיצוניים. בנוסף, החברה גם מספקת אבטחה למקום, ומקפידה שכל הפרמטרים השונים של המבנה יתנהלו כשורה ובאופן ייצוגי לאורך שעות הפעילות ולאחר מכן. כך או כך, הניהול של חברת אופק מספק טיפול מקיף בסוגיות שונות וחשובות המעניק למבנה את הטיפולים הנדרשים כדי להוות מקום בטוח ונקי למבקרים בו.

מדוע שירותי אחזקה חשובים?

מעבר לכך שלאחזקה איכותית יש השפעה על איכות החיים של הדיירים ומבקרי המקום, לאחזקה יש גם השפעה עצומה על שימור המקום. אחזקה יסודית מעניקה למבנה אריכות ימים ומפחיתה את הסיכויים להתבלות מהירה. מדוע? מכיוון שבאופן טבעי מבנה שמקבל טיפולי אחזקה שוטפים ופתרונות מידיים לנזקים שונים שנוצרים עם הזמן, יש את היכולת לשמר את העמידות שלו ואת הוויזואליות החיצונית שלו. כמו כן, בכך שאנו מעניקים לבניין אחזקה קבועה אנו גם מסייעים לשמר את הערך הכלכלי שלו ושל נכסיו.

ניקיון שמירה ואחזקה במקום אחד

היתרון הגדול של חברת אופק זה שהם מעניקים שירותים שונים החשובים לאחזקה של מבנים, כך שאין צורך לעבוד מול כמה ספקים, אלא מול גוף אחד שמנהל את כל המחלקות. למשל, למרות שיש לניקיון תפקיד משמעותי באחזקה של מקום, החברה גם מספקת שירותי שמירה ואחזקה, שזהו שירות חשוב במיוחד, ובפרט במדינת ישראל, שהאבטחה חייבת להיות יסודית ומקצועית, ועל כמה וכמה במבנים בהם נמצאים מס' גדול של אנשים. שירותי האבטחה והשמירה של חברת אופק מורכבת מאנשי מקצוע חמושים ומיומנים שמאבטחים את המבנה בכל עת. מעבר לכך מערך האבטחה של החברה כולל תפעול מערכות אזעקה מתקדמות, תפעול מצלמות אבטחה במעגל סגור, אבטחת אירועים, אבטחת בתים, אבטחת מוסדות ועסקים ועוד. בין אם מדובר בשירותי ניקיון, ובין אם מדובר בשירותי שמירה ואבטחה, חברת אופק לוקחת ברצינות רבה את הביצועים של שירותיה, ומקפידה שכל המחלקות יעניקו את השירות הטוב ביותר ללקוחותיהם. לכן, כאשר אתם שוכרים את שירותי האחזקה של חברת אופק, אתם יכולים להיות רגועים שמדובר בגוף מקצועי שעובד אך ורק עם אנשי מקצוע מובילים ומומלצים בתחומם, ושלכל בעיה או סוגיה באחת המחלקות, ניתן לפנות לחברה שפועלת באופן מידי למתן פתרונות 24/7 ומעניקה את שירותיה בכל הארץ.

שירותי ניהול מבנים לבניין מגורים

על מנת להשכיר את שירותיה של חברת אחזקת מבנים, עליכם ראשית למנות וועד אשר יבחר את החברה המתאימה, יחתום על הסכם עבודה עימה, יפקח ויבקר את עבודתה, וייצג את צרכי הדיירים והבניין מולה. יש להבין כי אנשי הוועד מעניקים את שירותיהם בהתנדבות וכי מדובר במטלה קשה ומחייבת, שלעיתים קרובות אינה מלווה בהכרת תודה מצד שאר הדיירים. מומלץ שחברי הוועד יורכבו מדיירים בעלי ידע מקצועי בתחומים רלוונטיים לניהול ותחזוקת מבנים, כגון עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים או בעלי ידע בנדל"ן. כמו כן, חשוב שהחברים בוועד יעמיקו את ידיעותיהם בנושאי ניהול ותחזוקת מבנים בעזרת חומר מקצועי הקיים בין היתר ברשת האינטרנט. וועד טוב יוכל גם לעזור בנושאים נוספים שהבניין יזדקק להם כמו חברת ניקיון, חברת שמירה ועוד

ניהול ואחזקת מבנים - קבוצת אופק

קביעת תקנון מוסכם לדיירי הבניין

מכיוון שבבניין מתגוררים דיירים רבים בעלי ערכים ותפיסות שונות הנוגעות לחיים משותפים, חשוב להוציא תקנון המוסכם על כל דיירי הבניין אשר מפרט את כללי ההתנהלות בבניין. תקנון זה יתייחס לקשת רחבה של נושאים כדוגמת עישון בחדר המדרגות, חיות מחמד, כללי התנהגות בבריכה או בחדר הכושר, בעיות רעש והזמנת אורחים למתקני הבניין. כמו כן, התקנון יקבע כללי התנהלות במקרים של חוסר שיתוף פעולה בכל הקשור לתשלום חשבונות או נזקים שנגרמו למתחם הציבורי על ידי דייר, וכן כללים לקבלת דיירים חדשים. התקנון גם יפרט את סמכויות חברת הניהול והתחזוקה ואת אופן ההתנהלות מולה.

היערכות מוקדמת של הוועד

אחד מתפקידיו החשובים והראשוניים של וועד הבניין הוא לקבוע הערכת תקציב הנגזרת מעלויות התחזוקה, הניהול והשירותים השונים המוצעים לדיירי הבניין. על שירותים אלו נמנים למשל שירותי שמירה, תפעול ותחזוקת שטחים ציבוריים כמו בריכת שחייה, מועדון וחדר כושר, וכן ניקיון הבניין ומתקניו. כמו כן, יש לקבל מקבלן הבניין מיפוי של כל המערכות הקיימות כדוגמת משאבות, מערכות המיזוג וכיבוי האש, מעליות, אינטרקום, גנראטור, יציאות חירום, ומערכות שונות של חניון הרכבים. בנוסף לכך יש לכלול בתקציב המבנה גם את עלויות הביטוח, ופתיחת קרן מיוחדת לתקצוב אירועים בלתי צפויים. נתונים אלו לצד עלויותיה של חברת הניהול והאחזקה יהוו בסיס לתשלום החודשי הנדרש מכל דייר, ונקודת פתיחה למשא ומתן עם החברה.

בחירת חברת ניהול ותחזוקה

לפני הבחירה בחברה מסוימת לניהול ותחזוקת הבניין, מומלץ כי הוועד יבחן מספר הצעות של חברות אשר סיירו בבניין, תיארו במפורט את גישת הניהול שלהן והגישו הצעת מחיר מלאה וברורה. כמו כן, יש לבחון את ניסיונן של חברות אלו, לקבל אודותיהן המלצות וחוות דעת של לקוחות נוספים, להבין מהי מידת הזמינות והיכולת לספק מענה מיידי בכל השעות וימות השבוע, ובנוסף לבדוק את מצבה הפיננסי של החברה. לבסוף, יש לבחור בחברה אמינה ומקצועית שהינה המתאימה ביותר לצרכי הבניין ודייריו, ולחתום עימה על חוזה עבודה מפורט בהסכם כתוב וחוקי. אם אתם מעוניינים בהצעה, תוכלו תמיד ליצור קשר איתנו, חברת אופק, נשמח לעמוד לשירותכם

עוד בסל השירותים של החטיבה המקצועית

צרו איתנו קשר
דברו איתנו דילוג לתוכן