הניקיון הינו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, והנטייה הטבעית של כולנו להימשך לסדר, ניקיון ואסתטיקה היא דבר ידוע. הצורך בניקיון הוא ברור, אך הטכניקות השונות, וכמובן שהחומרים השונים הזמינים לנו לצורך ניקיון הבית או המשרד, הם עניין של התאמה.

הדרך להתאים את חומרי הניקיון למרחב שלכם בצורה המדויקת והנכונה ביותר נשענת על הכרות עם החומרים השונים שבשוק, וכמובן החומרים מהם עשויים הדברים שאתם רוצים לנקות. הרצפה, החלונות, השיש, חיפויי הקיר, ריהוט העץ, כל אחד דורש חומר מתאים ואידיאלי.

חשיבות השימוש בחומרי הניקוי הנכונים לכם

בחירה נבונה ונכונה בחומרי ניקיון לא תשפיע רק על רמת הניקיון המושגת בתום תהליך הניקוי. כאשר אנו משתמשים בחומר ניקוי שאינו מתאים למשטח אותו אנו מנקים, אנו עלולים ליצור נזקים שונים לאותו המשטח. מנזקים ישירים וברורים דרך נזק מצטבר, החומרים הפעילים במוצרי הניקיון השונים חזקים למדי, וישנה חשיבות עליונה בבחירה מדויקת ובשימוש נאור במוצר.

בחירה נבונה תחסוך לכם הרבה מאוד זמן, ולא מעט כסף, וזאת על ידי מתן המענה המושלם, תוך הימנעות מפגיעה באובייקט המתנקה, ומעבר לכך, יצירת שכבה מגוננת מתאימה אשר תשמור עליו מפגיעה. דוגמא לכך היא הפרקט שלכם, משט אשר עלול לסבול מנזקים כבדים בשימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים, ומצד שני עם ניקוי מתמיד בחומר נכון הוא יישמר לאורך שנים ארוכות, נקי, חזק ומבריק.

אמצעי בטיחות בשימוש בחומרי ניקוי

הבטיחות היא מעל לכל, וחומרי הניקוי השונים המונחים על המדפים יכולים להכיל חומרים חזקים מאוד, שעושים את עבודתם בצורה יוצאת דופן, אך עלולים להוות סכנה בשימוש לא נכון, לכם ולמשטח שאתם מנקים.

כשאתם מתחילים לעבוד עם חומר ניקוי חדש שאתם לא מכירים, נקו בתחילה איזור נסתר בכדי לראות את האינטראקציה בין אותו חומר ניקוי לבין המשטח, וזאת כדי למנוע נזקים במקום גלוי בחדר או ברהיט.

עבדו תמיד עם כפפות, ואל תתפתו לשלוח את היד לנגב משהו, אפילו טיפה או שתיים של חומר ניקוי חזק, עם אצבע חשופה. מעבר לכך, הקפידו לקרוא את הוראות השימוש במוצר הניקוי שאתם מחזיקים, וודאו תמיד כי אתם פועלים בהתאם להוראות, וזאת למען בטיחותכם ובטיחות המשטח המנוקה.