אחזקת מבנים

ניהול ואחזקת מבנים

קבוצת אופק מתמחה בשירותי אחזקת מבנים. החברה מספקת שירותי ניהול כוללים למבני ציבור, מבני תעשייה, מבני מסחר ומשרדים, מוסדות ציבור וממשל וכן מבני מגורים רבי קומות (מגדלי יוקרה).

מתגוררים בבית משותף ומחפשים חברת אחזקת מבנים, שתהיה זו האחראית על תחזוקתו של הבניין? מאוכזבים מתפקודו של ועד הבית שלכם ומעוניינים להחליפו בגורם אחר, מקצועי יותר, שיוכל למלא את התפקיד בצורה ראויה? אם כן, תשמחו ודאי לגלות שישנן כיום לא מעט חברות לניהול אחזקת מבנים המציעות את שירותיהן ומיועדות בדיוק לשם כך. מה כוללים שירותים אלה וכיצד בוחרים את חברת האחזקה? על כך, במאמר הבא.

לפרטים ויצירת קשר לחץ כאן!

מהו תפקידן של חברות אחזקת מבנים

בין אם מדובר בהחלפת נורה בחדר המדרגות, טיפוח החצר של הבניין או גביית כספים לצרכים שונים, כל אלה ועוד הם חלק מהשירותים השונים המוצעים על ידי חברת אחזקת מבנים. כשמדובר בבניין משותף, ולא משנה כמה דיירים גרים בו, תחזוקתו של הבניין והשמירה עליו, חשוב שייעשו על ידי גורם אחד, שמוכן להתמסר לתפקיד ולבצעו על הצד הטוב ביותר. פעמים רבות בוחרים ועד בית לשם כך, אולם במקרים אחרים ורבים לא פחות, מעדיפים לבחור חברה חיצונית שמתמחה בתחום אחזקות מבנים, שתהיה זו האחראית על הטיפול בכל מה שקשור לבניין ולתחזוקתו.

ככל שמדובר במספר רב יותר של דיירים ישנה חשיבות רבה לשימוש בשירותיה של חברה מסוג זה, ובעיקר בשל הטיפולים הרבים שנדרשים לבניין והניקיון הנדרש לו כמו גם הצורך לפנות אל מספר רב של דיירים, מה שאורך לא מעט זמן.

מעטפת ניהול כוללת:

אופק שירותי ניהול מבנים נותנת בכל מבנה שבאחריותה מעטפת ניהול ואחזקת מבנים מלאה ובהם תחזוקה מונעת.
בין המערכות המטופלות והמתוחזקות על ידי אופק:

 • מערכת מיזוג אוויר – תחזוקה, טיפול ושירות תיקונים, צ'ילרים ומגדלי קירור.
 • מערכת החשמל והגנרטורים – תחזוקה, שירות ותיקונים.
 • מעליות – ביקורת ואישור הנדסאי, תחזוקה, טיפול, שירות, תיקונים וביטוח חלפים.
 • מערכת המים – טיפול, שימור, אחזקה ותיקונים.
 • מערכת כיבוי אש – טיפול, שימור, אחזקה וחלפים.
 • מערכת הביוב – טיפול, שימור, פתיחת סתימות ושירותי תיקון.
 • חזות הבנין – שימור ואחזקה אסתטית של חזות הבניין וביצוע עבודות צבע ושיפוץ תקופתיות.
 • גג הבניין – ניקוי ושימור גג הבניין, ביצוע פעולות הנדרשות מחילופי עונות והכנה לקיץ / חורף.
 • ניקיון – שירותי ניקיון על ידי אנשי מקצוע הנעזרים באמצעים טכנולוגיים חדשניים.
 • שמירה – שירותי שמירה, אבטחה, סיורים ממונעים ומוקד.
 • גינון – פיתוח שימור ואחזקה בניהול גנן מקצועי וצוות עובדים מנוסים.

למידע נוסף והצעת מחיר צרו קשר עם חברת אופק

כיצד לבחור נכון חברות אחזקת מבנים ?

כדי לאתר את חברת אחזקת המבנים הטובה ביותר, או לכל הפחות, זו שתתאים לכם באופן הנכון ביותר מומלץ להתייחס לנקודות הבאות:

סקר שוק והשוואה בין חברות שונות

מכיוון שישנן לא מעט חברות לניהול ואחזקת מבנים המציעות את שירותיהן, מומלץ לבצע סקר שוק וגם להשוות ביניהן. אם אינכם מכירים חברות כאלו, כדאי לכם לפנות לבניינים שכנים, המשתמשים גם הם בשירותיהן של חברות מסוג זה ולבקש מהם המלצות על חברות שונות וכמובן גם חוות דעת. לאחר שאספתם את פרטיהן של מספר חברות, כדאי לפנות אל כל אחת מהן, לבקש הצעת מחיר וגם להיפגש עם נציג מטעמה.

סוג השירות המוצע

ניתן למצוא כיום שני סוגים של חברות אחזקת מבנים. הסוג הראשון הן אלו האחריות אך ורק על תחזוקתו של הבניין (ניקוי חדר המדרגות, הטיפול בחצר של הבניין, החלפת נורות במידת הצורך וכדומה). חברות מסוג אחר מציעות גם שירותים נוספים כמו גביית כספים מדיירי הבית, בדומה לוועד הבית של הבניין. לא לכל בניין מתאים, בהכרח, כל סוג. אך בכל מקרה, כדאי לבחון את שתי האפשרויות על מנת ליהנות מהבחירה המוצלחת.

חברות אחזקת מבנים

כמה עולה השירות הניתן

עלותו של השירות שמוצע כיום על ידי חברות אחזקות מבנים יכול לנוע בטווח רחב מאד של מחירים. ישנן כאלו שידרשו דמי ניהול קבועים בכל חודש ותוספת של תשלום עבור שירותים שונים או תחזוקתו השוטפת של הבניין. ישנן כאלו שיגבו סכום הכולל התייחסות לכל הפרמטרים האלה ואחת למספר חודשים. בכל מקרה, עלות השירות גם תלויה בבניין עצמו ובתחזוקה שהוא דורש. חשוב לפנות אל חברות הניהול, להגדיר להן את הצרכים הקיימים ולבדוק מולן כמה עולה השירות המוצע על ידן. כדאי להתמקח אם המחיר נשמע לכם גבוה מדי וגם להשוות מחירים.

החוזה המוצע על ידי חברת האחזקה

כשעובדים מול חברת ניהול מסוג זה חשוב לערוך חוזה מסודר, המפרט את כל השירותים המוצעים ואת כל התנאים הנלווים להם. חשוב שיהיה בחוזה פירוט מדויק של תדירות השירות המוצע, של הטיפולים השונים הנכללים במסגרתו וכל פרט אחר שקשור בו. מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין על מנת לבחון את החוזה המוצע ואת כשירותו. חשוב גם לציין על גבי החוזה מה קורה במידה ומעוניינים להפסיקו בשל חוסר שביעות רצון מהשירותים המוצעים וכדומה.

קצת מהבניינים שבניהולינו:

אלביט – פארק המדע

לב הפארק – רחובות

בניין היובל – ראשון לציון

בי פארק – חולון

רוטמן – רחובות

עוד בסל השירותים של החטיבה המקצועית

צרו איתנו קשר
דברו איתנו דילוג לתוכן